Frezowanie Pni

Usuwanie pni drzew, rozdrabnianie gałęzi

Świadczymy kompleksowe usługi związane ze zrębkowaniem gałęzi i frezowaniem pni. Pod pojęciami tymi kryją się - w przypadku zrębkowania - czynności zmierzające do rozdrabniania gałęzi przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu - rębaków do gałęzi; w przypadku frezowania pni - czynności polegające na skrawaniu pni drzew w celu ich usunięcia, najczęściej po wcześniejszej wycince. Oba wymienione wyżej procesy wykonujemy przy użyciu dedykowanych maszyn i urządzeń, pozwalających na szybkie i bezproblemowe przeprowadzenie niezbędnych prac. Podejmujemy współpracę z przedsiębiorcami działającymi w branży drogowej, inwestycyjnej i budowlanej, a także odbiorcami indywidualnymi, zlecającymi wykonanie czynności na terenie prywatnych posesji i nieruchomości.

Frezowanie - kiedy wykonać?

Często osoby zamierzające usunąć resztki drzew w postaci pni oraz ich pozostałości po wycince zastanawiają się pomiędzy zleceniem usług karczowania i frezowania. Czynności te, choć czasem opisywane jako podobne, różnią się między sobą finalnym efektem oraz powinny być definitywnie rozróżniane. Poza inną metodą wykorzystywaną do prowadzenia prac (zazwyczaj karczowanie wykonywane jest narzędziami typu ręcznego), zupełnie inne są także ich efekty. Ostateczny efekt frezowania pni pozwala na ich rozdrobnienie nawet do 50 cm poniżej poziomu powierzchni gruntu. Tymczasem karczowanie ogranicza się jedynie do usunięcia wierzchniej części pnia, do okolic powierzchni gruntu. W takiej sytuacji korzenie pnia nadal pozostają w ziemi.

Zrębkowanie gałęzi w województwie śląskim

Wykonujemy usługi związane ze zrębkowaniem gałęzi oraz frezowaniem pni na terenie województwa śląskiego - w obrębie miasta Katowic, Chorzowa, Świętochłowic, Bytomia, Zabrza oraz innych, sąsiadujących z nimi miejscowości i obszarów zielonych. Możliwe jest także zlecenie nam wykonania prac poza zakreślonym wyżej obszarem, co wymaga jednak poczynienia dodatkowych ustaleń przed podjęciem współpracy. Dysponujemy zapleczem technicznym i sprzętowym pozwalającym na podjęcie współpracy z kontrahentami niezależnie od powierzchni gruntów oraz stopnia zalesienia. Wszystkie podmioty zainteresowane naszą ofertą zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.